Jakie szampony warto stosować?

Szamponów używa w swoim życiu każdy człowiek – myjemy nimi własne włosy, ale również włosy swoich najmłodszych pociech. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie dostępne w sklepach produkty miewają wiele substancji drażniących, których należy unikać.

Szampony reklamowane w telewizji i dostępne w marketach czy drogeriach często posiadają w swoim składzie rozmaite substancje, które negatywnie wpływają na zdrowie skóry, kondycję włosów, a nawet mogą powodować podrażnienia skóry.

Szampon bez SLS i SLES

Szampony zawierające SLS dostępne są bez większych problemów ze wszystkich sklepach. Często zawierają również dodatkowo parabeny oraz silikony, czyli kolejne substancje, których w szamponie nie powinno być z uwagi na możliwość negatywnego wpływania na skórę głowy. SLS są niezwykle drażniącymi substancjami, często jednak w szamponach są łagodzone przez delikatne substancje myjące. Zamiast jednak wybierać szampon z takim połączeniem, lepiej jest wybrać ten zupełnie naturalny.

d7254

Dlaczego warto?

Szampony zawierające wymienione wyżej substancje mogą być o wiele bardziej drażniące dla skóry głowy od tych zupełnie naturalnych. To sprawia, że może pojawić się problem łupieżu albo po prostu reakcja alergiczna na nieprawidłowo dobrany kosmetyk. Warto dodać, że takich substancji warto unikać zwłaszcza w przypadku szamponów dedykowanych dzieciom – z uwagi na ich o wiele bardziej delikatną skórę głowy.