Wyjątkowe działanie oleju z dzikiej róży

Fotolia_71981548_SW ostatnim czasie kobiety coraz chętniej sięgają nie tylko po naturalne kosmetyki, ale także po rozmaite olejki, które mogą mieć wiele cennych zastosowań zarówno dla zdrowia, jak i urody. Jednym z takich niezwykłych olejków, który w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest olej z dzikiej róży.

Czym jest olej z dzikiej róży?

Olej z dzikiej róży to wyjątkowa naturalna substancja pozyskiwana z nasion owoców dzikiej róży. Bardzo ważne jest jednak, aby rośliny wykorzystywane na olej pochodziły z naturalnych, zdrowych terenów i były uprawiane w sposób zrównoważony i ekologiczny. Tylko na takim oleju z dzikiej róży uroda odniesie znaczące korzyści.

Właściwości oleju z dzikiej róży

Olej z dzikiej róży posiada szereg bardzo cennych właściwości. Przede wszystkim jest on wyjątkowo silnym antyoksydantem, zawiera wiele witamin, szczególnie witaminę C, E oraz A, i minerałów oraz bardzo pożyteczne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Więcej o oleju z dzikiej róży – Triny.pl

Kiedy warto go stosować?

Olej z dzikiej róży polecany jest do skóry starzejącej się, szczególnie na zmarszczki. Oprócz tego świetnie sprawdza się on w przypadku skóry naczynkowej oraz nadaje się do smarowania na oparzenia rozstępy i przeróżne blizny. Wykazano również wysoką skuteczność oleju z dzikiej róży na przebarwienia na skórze oraz problemy o charakterze łuszczycowym.