Niezwykły olej z pestek malin

etja-olej-z-pestek-malin-50-mlWśród wielu cennych olejów stosowanych w kosmetyce, warto zwrócić uwagę między innymi na bardzo korzystny dla zdrowia i urody olej z pestek malin. Posiada on wiele niezwykłych właściwości i sprawdza się przy różnych zastosowaniach.

Cenne składniki odżywcze

Olej z pestek malin jest tak dobry dla organizmu przede wszystkim dlatego, że posiada on wiele cennych składników odżywczych. Warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na bardzo korzystne kwasy tłuszczowe omega-6 oraz omega-3. Dzięki nim skóra jest miękka, gładka i odpowiednio nawilżona. Dodatkowo olej z pestek malin zawiera także wiele cennych dla zdrowia i urody witamin, takich jak E, A oraz C.
Jak stosować olej z pestek malin?

Aby uroda i zdrowy wygląd zagościły w życiu na długie lata, warto zacząć regularne stosowanie oleju z pestek malin. Może być on stosowany na skórę samodzielnie jako naturalny preparat chroniący przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo zapewni on doskonałe nawilżenie dzięki obecności wspomnianych już kwasów tłuszczowych. Olej ten może być również stosowany na noc, szczególnie w okolicach oczu, gdyż chroni on przed zmarszczkami mimicznymi. Olej z pestek malin pomoże także zadbać o włosy. Wystarczy dokładnie wetrzeć go we włosy na całej długości i pozostawić na noc. Nawilży to i wzmocni suche i zniszczone włosy.