Wyciąg z ziół szałwii

Szałwia to nie tylko przyprawa w kuchni. Herbata z szałwii pobudza organizm do produkcji soków trawiennych, a płukanie ust szałwiowym naparem działa antyseptycznie, a dodatkowo likwiduje afty i pleśniawki. Zatem jakie jeszcze zastosowanie ma wyciąg z ziół szałwii?

W liściach szałwii znajduje się olejek eteryczny dlatego ma ona tak szerokie zastosowanie. Jest źródłem witaminy C i witamin z grupy B oraz minerałów takich jak wapń, magnez, potas, sód, cynk i żelazo. Szałwia lekarska ma właściwości antybakteryjne. Picie herbaty z tego zioła pomaga na wzdęcia i choroby jelit, obniża także poziom cholesterolu we krwi. Jest wykorzystywana do łagodzenia bóli miesiączkowych. Garbniki i olejek eteryczny mają działanie rozkurczowe i przeciwzapalne. Pomaga regulować obfite miesiączki i zmniejsza towarzyszące im dolegliwości bólowe. Można także robić płukanki z szałwii. Pomaga w leczeniu leczenia owrzodzeń jamy ustnej, aft i pleśniawek, krwawiących dziąseł, ale również w łagodzeniu bólu gardła i zapalenia migdałków.

Wyciąg z ziół LekiNatury szałwii pielęgnuje skórę. Olejek eteryczny i flawonoidy pomagają leczyć wypryski, trądzik, łuszczycę, grzybicę. Jest składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, głównie przeznaczonych dla skóry dojrzałej. Szałwia opóźnia starzenie się skóry. Kosmetyki, które w swoim składzie mają szałwie będą służyć skórze trądzikowej, łojotokowej i tłustej. Wpływają na przywrócenie prawidłowej gospodarki sebum, zmniejszenie widoczności porów.