Jak dbać o skórę zimą?

Zimą skóra poddawana jest działaniu naprawdę bardzo wielu negatywnych czynników, przez co jej stan znacznie się pogarsza. Kobiety zimą zwykle dużo bardziej dbają o swoją cerę, natomiast niejednokrotnie zapominają o ciele. Skóra zaczyna nieprzyjemnie się łuszczyć, bo jest bardzo sucha. Aby wiosną nie było prawdziwej tragedii, warto wdrożyć do swojej codziennej pielęgnacji kilka dobrych praktyk, takich jak na przykład peeling oraz nawilżanie.

Peeling do ciała bodyboom


Jeżeli chodzi o peeling to kosmetyk ten można zrobić samemu w domu, można też sięgnąć po gotowy produkt od uznanej marki na przykład takiej jak bodyboom. Marka bodyboom znana jest wszystkim osobom interesującym się nowinkami kosmetycznymi. To kosmetyki uwielbiane przez gwiazdy, a to przecież najlepsza rekomendacja. Znane osoby mogą pozwolić sobie przecież nawet na najdroższe specyfiki do ciała, tymczasem bardzo często wybierają dużo bardziej przystępne cenowo peelingi od bodyboom.

Nawilżanie skóry całego ciała


Peeling pomaga usunąć zrogowaciały naskórek i dzięki temu skóra odzyskuje prawdziwy blask i ładny wygląd. Kolejnym krokiem musi być natomiast pielęgnacja całego ciała czyli nałożenie na skórę dobrego balsamu lub mleczka. Zimą można wybierać również trochę droższe kosmetyki na przykład oparte o masła do ciała lub oleje. Dzięki temu skóra będzie jeszcze lepiej odżywiona i odzyska komfort, będzie pięknie wyglądać i przestanie się nieprzyjemnie łuszczyć. Sprawdź również peeling cukrowy do ust.