Rozstępy – szybka reakcja pomagająca pozbyć się problemu w zarodku

brzuch bez rozstepow

Rozstępy to niezwykle powszechna wada estetyczna, która, chociaż niegroźna z medycznego punktu widzenia, potrafi zrujnować psychikę borykających się z nią osób. Wiele z nich chce się jej pozbyć za wszelką cenę, co jest łatwo osiągalne, gdy rozstępy są świeże. Nie należy więc zwlekać, lecz działać po zauważeniu ich pierwszych oznak.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to długie wrzecionowate zmiany, które są uszkodzeniem skóry właściwej i z początku przybierają formę czerwonych, czy wręcz purpurowych, pęknięć.

To właśnie na tym etapie całkowite usuwanie rozstępów jest możliwe, i to nawet z użyciem metod domowych. Czerwony ich kolor oznacza, że tkanka znajduje się w stanie zapalnym i usiłuje się regenerować. W tym momencie należy ją w tym wspomóc, a dzięki temu można uniknąć konieczności wydania sporej ilości pieniędzy na drogie zabiegi.

Domowe metody usuwania rozstępów świeżych – kremy i dieta

Usuwanie rozstępów świeżych możliwe jest między innymi poprzez używanie specjalnych kremów, a także kosmetyków w postaci serum, które należy wcierać w powstające zmiany.

Niezwykle ważna jest dieta, która powinna być bogata w witaminy, A, C, B i E. Dodatkowo konieczne jest nawilżanie skóry i stosowanie na nie różnych olejków zwiększających jej elastyczność – na przykład olejku arganowego.

Usuwanie rozstępów świeżych peelingami i masażami

Na świeże rozstępy konieczne są peelingi, w szczególności peeling kawowy. Popularne są także chemiczne peelingi kupne, które zawierają kwas glikolowy, a także peelingi przygotowywane w domu, które zawierają ocet jabłkowy lub kwasek cytrynowy.

Do tego niezbędne są też regularne masaże z dodatkiem olejków eterycznych, a konkretnie olejku herbacianego, cytrynowego i cynamonowego.

W walce z rozstępami niezwykle ważna jest systematyczność. Usuwanie rozstępów będzie skuteczne tylko wtedy, jeżeli zastosuje się wszystkie wymienione metody jednocześnie i przeznaczy się na to odpowiednią ilość czasu w ciągu dnia.

W przeciwnym przypadku rozstępy staną się białe i wypukłe i nie będzie już ich możliwości usunięcia w domowym zaciszu. Wtedy jedyną opcją jest albo profesjonalny zabieg, alb pogodzenie się z wywołanym nimi oszpeceniem ciała.

Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu usuwania rozstępów w Krakowie to polecamy sprawdzić podlinkowany gabinet medycyny estetycznej.