Toner vs farba do włosów. Co wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na koloryzację w warunkach domowych. Jest to sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Ponadto zabieg może zostać przeprowadzony o dogodnej dla nas porze. Warto jednak pamiętać, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Liczą się nie tylko posiadane umiejętności, ale również produkty, które zastosujemy.

Tradycyjna farba do włosów

Działanie farby do włosów jest bardzo proste. Dostarczany przez nią pigment wżera się w strukturę włosów. To właśnie dzięki temu możemy zmienić ich kolor lub odcień, a efekt będzie utrzymywać się przez długi czas. Niestety większość tego rodzaju produktów działa na włosy drażniąco. Mogą one stanowić spore obciążenie, nasilić łamliwość, czy też wypadanie. Dotyczy to w szczególności włosów, które już przed zabiegiem były suche i zniszczone.

Z pewnością dla wielu osób plusem jest to, że rezultaty koloryzacji utrzymują się kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Takich efektów nie uzyskamy za pomocą tonerów do włosów blond. Pamiętajmy jednak o odrostach, które prezentują się mało estetycznie. Właśnie dlatego większość osób ponawia zabieg co 1,5-2 miesiące.

Łagodny toner do włosów blond

Toner do włosów blond polecany jest w szczególności, gdy nie jesteśmy zadowoleni z efektów koloryzacji – https://trena.pl/farby-poltrwale/21728-schwarzkopf-professional-blondme-toner-do-wlosow-blond-60ml-00016964.html . Trzeba podkreślić, że za pomocą opisywanego produktu nie uzyskamy spektakularnej zmiany. Możemy jednak ochłodzić żółte pasma.

Niewątpliwą zaletą tonerów jest fakt, że bazują one na naturalnych składnikach. Nie wnikają one w strukturę włosów, a więc nie niszczą ich, ani nie przesuszają. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 4-6 tygodni.