Wybieramy szczotkę do włosów

Mimo, że większość z nas nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego, czym czesze włosy, prawda jest taka, że to dość istotna sprawa, szczególnie jak chcemy zadbać o włosy. Jeżeli masz włosy pozbawione życia, zniszczone, cienkie to bez wątpienia warto zadbać o tę kwestię.

Jaka szczotka do włosów będzie najlepsza?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ każdy z nas posiada inny rodzaj włosów. Osoby o rzadkich i bardzo cienkich i zniszczonych włosach, powinny zainteresować się szczotkami z włosia naturalnego. Takie modele mają keratynę, która znajduje się również w ludzkich włosach. Z każdym rozczesywaniem zatem włosy stają się nieco mocniejsze i zyskują na objętości. Włosy kręcone będą dobrze rozczesywać się za pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. natomiast włosy, które mocno się elektryzują i puszą polubią się ze szczotką drewnianą. Modele drewniane cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i bez wątpienia warto je wziąć pod uwagę.

Odpowiedni sposób szczotkowania

Szczotka do włosów to nie wszystko, bo bardzo ważną kwestią jest także sposób szczotkowania. Większość z nas robi to w nieodpowiedni sposób, chociaż wydaje się, że w rozczesywaniu nie ma nic trudnego. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale rozczesywanie włosów powinno odbywać się z głową skierowaną w dół, czesanie należy rozpocząć od szyki w kierunku czoła. To jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Dlaczego warto czesać włosy dwa razy dziennie? Bo dzięki temu poprawia się ukrwienie, a także wzmacniają się cebulki włosów, to jest dobra opcja dla osób, które chcą w szybszym tempie je zapuścić. Wraz z czesaniem wyczesujemy z włosów nadmiar sebum, martwe włosy oraz łupież, co sprawia, że fryzura wygląda dużo lepiej. Regularne czesanie włosów jest ważne i bez wątpienia warto to robić.

Jak zadbać o włosy? Odpowiednie szczotkowanie oraz dobór szczotki będą pozytywnie wpływały na ich kondycję – https://trena.pl/334-szczotki-do-wlosow . Pamiętajmy, że wiele czynników ma wpływ na jakość włosów, także stosowane kosmetyki oraz nasza dieta.