Kosmetyki dla mam i noworodków

Skóra kobiety ciężarnej, jak również jej nowo narodzonego dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji. Ta druga jest narażona na kontakt z wieloma czynnikami, które nie dotyczyły malucha znajdującego się w bezpiecznym brzuchu mamy. Zabrano jej również naturalne nawilżenie, którego dostarczały wody płodowe. Jak zadbać o skórę malucha w pierwszych miesiącach jego życia?

Moc z natury

Bardzo istotnym jest, by pielęgnacja była jak najbardziej naturalna – zarówno w przypadku przyszłej mamy, jak i noworodka. Silne substancje chemiczny mogłyby podrażniać i szkodzić wrażliwej skórze młodej mamy i jej malutkiego dziecka. Wśród produktów marki Mustela https://www.aptekagalen.pl/mustela można wskazać szereg kosmetyków o naturalnych składach, które cieszą się niezmienną popularnością od czasu stworzenia marki.

Wytwarzane w pewnym źródle

Aby mieć pewność, że skład produktu jest odpowiedni, a także że stworzono go z należytą starannością – należy wybrać markę, która tworzy swoje wyroby w zaufanych miejscach. Jedną z takich marek jest Mustela, która cieszy się popularnością od ponad 70 lat.

Wyroby tej firmy w znakomitej większości produkowane są na terenie Francji – dzięki czemu można mieć pewność, że cały proces produkcji przebiegał w zgodzie ze wszystkimi europejskimi standardami. Bliskość zakładów produkcyjnych do miejsca, w którym znajduje się siedziba firmy, daje łatwą i szybką możliwość kontroli. Jednym z najlepszych wyrobów tej marki są kosmetyki tworzone z niejadalnych części awokado – w myśl nurtu zero waste, aby nie wyrzucać zbędnie rzeczy, które można przetworzyć.