Masz rozszerzone pory? Wybierz kosmetyki do makijażu, które je zamaskują!

Rozszerzone pory to zmora wielu kobiet. Aby je zredukować, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji twarzy. Dla jeszcze lepszych efektów warto zastosować kosmetyki kolorowe. Co wybrać, by skóra wyglądała gładko i nieskazitelnie?

Dlaczego pory są rozszerzone?

Każda skóra ma pory, jednak na niektórych typach cery są one mocniej widoczne. Dotyczy to przede wszystkim skóry mieszanej oraz tłustej. Rozszerzone pory najczęściej można zauważyć na nosie i policzkach, ale również na czole oraz na brodzie.

Rozszerzone pory to przede wszystkim efekt nadmiernej produkcji sebum przez skórę, trądziku oraz nieodpowiedniej pielęgnacji.

Aby zredukować widoczność porów, warto dobrać właściwe kosmetyki pielęgnacyjne. Dodatkowo uzupełnieniem mogą być kosmetyki do makijażu, które mogą je zamaskować i dać efekt idealnie gładkiej cery – tylko sprawdzone rozwiązania – https://trena.pl/271-makijaz.

Kosmetyki do makijażu na rozszerzone pory

Żeby zamaskować widoczność rozszerzonych porów oraz inne towarzyszące im niedoskonałości, należy wybrać odpowiednie kosmetyki do twarzy. Co sprawdzi się najlepiej?

  • Baza pod makijaż – w sprzedaży można znaleźć specjalne rodzaje baz, które mają na celu wyrównanie skóry i zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów. Dodatkowo ułatwiają nakładanie podkładu i pudru i przedłużają ich trwałość.
  • Podkład – ten kosmetyk do makijażu pozwala na nadanie cerze jednolitego kolorytu, a także wygładza ją, matuje. Warto wybrać kosmetyki dedykowane do cery tłustej i mieszanej.
  • Puder – to produkt wykańczający makijaż, którego głównym zadaniem jest jego utrwalenie. Puder pokrywa skórę delikatną mgiełką. Najlepszy będzie ten o właściwościach matujących, który absorbuje nadmiar sebum.