Wyjątkowy peeling z kwasami od marki The Ordinary

Głównym zadaniem peelingu jest złuszczanie martwego naskórka i pozostałych zanieczyszczeń, znajdujących się na skórze. W ten sposób oczyszczona skóra przygotowana jest do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Rozróżnia się peelingi mechaniczne z dodatkiem kwasów, peelingi enzymatyczne oraz peelingi w postaci żelu lub zasychającej maski. Ich skuteczność bywa różna w zależności od ich rodzaju i marki.

Wyjątkowo dobrą opinią cieszą się peelingi The Ordinary – marki o skutecznych i naturalnych produktach.

Czysta i rozjaśniona skóra

Preparaty The Ordinary, w tym peelingi, przeznaczone są do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, dojrzałej oraz skóry z różnymi niedoskonałościami. Produkowane przez markę The Ordinary peelingi zawierają w swoim składzie różne kwasy. Każdy z nich redukuje różne skórne defekty. Przede wszystkim mają jednak działanie złuszczające i jednocześnie nawilżające.

Różne jest ich stężenie, kilka kosmetyków zawiera maksymalne dopuszczalne stężenie. Regularne stosowanie peelingów powoduje, że poprawia się struktura skóry i wyrównuje się jej koloryt. Występujące w składzie produktów The Ordinary kwasy to między innymi: kwas mlekowy, salicylowy, glikolowy, winowy i cytrynowy.

Krwawy peeling The Ordinary i jego zastosowanie

Najbardziej znany od The Ordinary peeling zwany jest potocznie krwawym – sprawdź na stronie. Nazwa nawiązuje do jego czerwonego koloru. Skuteczność i popularność tego kosmetyku związana jest z jego składem. W tym produkcie od The Ordinary kwas salicylowy łączy się z kwasami: mlekowym, glikolowym, winowym i cytrynowym. Dzięki temu przeznaczony jest dla osób z różnymi rodzajami skóry i różnymi jej defektami.

Minimalizuje przebarwienia, zaskórniki, blizny, lekkie zmarszczki, nadmierny łojotok i nadmierne rogowacenie naskórka. Przy regularnym stosowaniu pozostawia skórę gładszą i pełną blasku.