Pyłki na paznokcie – co warto wiedzieć o tej metodzie zdobienia?

Piękne, niebanalne paznokcie można wykonać samemu w domu. W drogeriach dostępne są coraz lepsze i trwalsze lakiery do paznokci, a przy odrobinie wysiłku można nawet samemu zrobić sobie hybrydę. Jednak sam lakier do paznokci to tylko połowa sukcesu, coraz więcej możliwości dają różne dodatki do zdobienia paznokci. Wśród nich coraz bardziej popularne stają się pyłki do paznokci.

Czym są pyłki do paznokci?

Pyłki do paznokci to jedne z dostępnych na rynku materiałów zdobniczych. To nic innego jak wielobarwne drobinki, które płytce paznokcia mają nadać określony efekt. Najbardziej popularne są pyłki z efektem holograficznym, ale do wyboru są jeszcze takie z efektem lustra oraz nadające subtelną błyszczącą poświatę.

Pyłki do paznokci kojarzą się przede wszystkim ze zdobieniem paznokci przy nakładaniu tak zwanej hybrydy. Można je jednak z powodzeniem stosować także przy tradycyjnych lakierach, co wymaga nieco więcej cierpliwości. Przede wszystkim aplikacja produkty musi nastąpić na jeszcze wilgotny lakier, a dla trwałości efektu płytkę paznokcia należy na koniec pokryć jeszcze bezbarwnym lakierem.

Czy nakładanie pyłków do paznokci jest trudne?

Pyłki na paznokcie nakłada się stosunkowo łatwo, można to robić za pomocą specjalnego pędzelka lub nawet palcem, delikatnie wmasowując produkt w powierzchnię paznokcia. W przypadku hybrydy po nałożeniu produktu i usunięciu ewentualnego nadmiaru utwardzamy paznokieć pod lampą. Później wystarczy wykończyć paznokieć topem i ponownie utwardzić. Jeżeli nakładamy pyłek na zwykły lakier do paznokci lepiej chwilę odczekać, aż warstwa lakieru razem z pyłkiem wyschnie i dopiero wtedy pokryć ją lakierem bezbarwnym dla utrwalenia efektu.