Kółka – uniwersalna ozdoba dla każdego

Piercing to znana metoda ozdabiania ciała, która obecnie cieszy się dużą popularnością. Czasy, kiedy przekłucia były jedynie symbolem młodzieńczego buntu, odeszły w zapomnienie, dziś to sposób na podkreślenie swojego wizerunku, bez ograniczeń wiekowych. 

Najbardziej klasyczne spośród wszystkich modeli są najprawdopodobniej, kółka. Ten uniwersalny kształt nieustannie zyskuje coraz to nowe odsłony. Szeroki wybór ozdób sprawia, że każdy znajdzie coś, co pokryje się z jego poczuciem estetyki. Od minimalistycznych, monochromatycznych modeli, po bogato zdobione, wielokolorowe i wyraziste propozycje. Wykonane ze stali chirurgicznej, mosiądzu a może tytanu? Wybór należy do Ciebie. 

Do jakiego przekłucia pasuje kółko?

Kolczyki kółka nadają się do wielu rodzaju przekłuć uszu, takich jak standardowy lobe, helix, daith, conch, rook czy tragus. Taki rodzaj biżuterii jednak równie wspaniale będzie prezentował się w piercingu nosa – septum, nostril, jak i warg. Świetnie sprawdzi się także w przekłuciach sutków. 

Typy zapięć i rozmiary 

Najbardziej podstawowe typy zapięć to bardzo popularny obecnie clicker, kolczyki kółeczka z kulką, z segmentem, a także rozginane.  Rozmiarów również jest wiele (do 10 mm), co pozwoli dobrać kolczyk do wybranego miejsca i ogólnych proporcji, i cieszyć się estetycznym wyglądem i wygodą. Tam, gdzie standardowy rozmiar będzie zbyt duży, idealnie sprawdzą się kolczyki małe kółka, które będą subtelnym uzupełnieniem codziennego look’u.  Zarówno rozmiar, jak i rodzaj zapięcia, to kwestia indywidualna. Należy je dopasowywać do konkretnego przekłucia i własnych preferencji.