Podkład Loreal do cery tłustej

Makijaż cery tłustej wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kolorowych. Znalezienie idealnych kosmetyków to jedyny klucz do sukcesu trwałego makijażu, który po kilku godzinach najczęściej znika ze strefy „T”, pozostawiając nieestetyczne plamy. Oczywiście można temu zapobiec, regularnie ściągając nadmiar sebum z tej strefy i poprawiając makijaż, jednak nie każda kobieta ma na to czas podczas intensywnego dnia.

Pielęgnacja cery tłustej

Wiele kobiet uważa, że pielęgnacja cery tłustej polega na nieustannym jej wysuszaniu. Jest to błędne myślenie, które może jedynie pogorszyć stan cery. Pielęgnacja takiej cery wymaga nieustannego mocnego oczyszczania i jednocześnie nawilżenia za pomocą produktów, które są na bazie wody. Używanie tłustych oleistych kremów nie ułatwi jej nawilżenia, tylko spowoduje zapychanie porów, czego efektem są krosty i pryszcze. Cera tłusta potrzebuje również regularnego oczyszczania peelingami złuszczającymi.

Makijaż cery tłustej

Makijaż cery tłustej należy zacząć od porannego lekkiego oczyszczania i nawilżania. Krem nakładany pod podkład powinien mieć bardzo lekką konsystencję – najbezpieczniejsze są te o konsystencji żelu, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze.
Na tak przygotowaną cerę można nałożyć podkład. Najlepsze są Loreal podkłady matujące i zastygające, a więc długotrwałe. Wybór odpowiedniego podkładu ma tu kluczowe znaczenie. Cera tłusta ma skłonności do nadmiernego wydzielania sebum, a więc lekkie niezastygające podkłady utrzymają się na twarzy maksymalnie 3 godziny.